1. 12. u rozsvícení vánočního stromečku Vás všechny zveme na menší vystoupení dětí ze čtenářského klubu.

NEPŘEHLÉDNĚTE

OD 15. 10. 2018  nabízíme nové knihy z výměnného fondu Krajské vědecké knihovny Liberec

NABÍDKA  ČASOPISŮ:

Květy, Svět ženy, Flora, 100+1, Otazníky historie,Auto 7, Svět objevů, Svět na dlani

Co nového v knihovně?

I v naší obci bychom rádi zpřístupnili občanům knihovnu s modernějšími službami, příjemným prostředím, které budete rádi navštěvovat a především možností vyhledávat v elektronickém katalogu kdekoliv v počítači, což dle zkušeností vítají především dojíždějící studenti a pracující.

V roce 2016 jsme zahájili automatizaci naší knihovny - po dokončení vkládání všech knih do počítače se již budete moci seznámit s nabídkou z naší knihovny v elektronickém katalogu.

Registrovaní uživatelé knihovny si budou moci po spuštění automatizovaného půjčování prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Během podzimu 2015 byla připravena žádost o dotaci na zajištění finančních prostředků, na jaře 2016 jsme dostali zprávu o přidělení dotace a během roku jsme mohli začít s přípravami na zpracování veškerého knihovního fondu v počítači. V knihovně je potřeba udělat aktualizaci fondu, zastaralé a nečtené knihy vyřadit a ty, které čekají na své čtenáře vložit do počítače, označit čárovým kódem, abychom zmodernizovali a zrychlili výpůjční služby. Knihovnici čeká skoro 2 000 knih na katalogizaci a vše, co s touto prací souvisí.

Další plány se týkají prostředí knihovny - chtěli bychom vyměnit starší nábytek a celkově prostor vylepšit a rozšířit tak, abychom zde mohli připravovat různé aktivity - společné čtení i promítání nejen pro děti, ale i pro dospělé, besedy a další akce podle zájmu návštěvníků.

O všem dění v knihovně i zahájení automatizovaného půjčování Vás budeme informovat zde na webových stránkách.

Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.